20-04-2019

Panel Klienta

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Luxury Villa in Mallorca - warto?

Majorka to hiszpańska wyspa położona na Morzu Śródziemnym. Jest największa w archipelagu Balerów. Od lat przyciąga turystów pięknymi plażami i imponującą przyrodą. Na Majorce można zarówno zwiedzać, jak i całymi dniami wylegiwać się na plaży czy leżeć przy basenie. Zarówno krajowe, jak i miejscowe biura podróży oferują wiele ciekawych wycieczek, które pozwolą lepiej poznać wyspę. Warto, ponieważ spokojnie można zaryzykować twierdzenie, że to jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi.

Luxury Villa in Mallorca

Mallorca, bo tak po hiszpańsku nazywa się wyspa, wyróżnia się z pośród innych popularnych kierunków wakacyjnych połączeniem skrajności. Podróżując przez wyspę, raz widzimy rozległe niziny, aby za godzinę jechać przez wysokie góry zapierającą dech w piersiach Drogą Węża. Miłośnicy szerokich plaż pojadą na północ, fani urokliwych zatoczek wybiorą z kolei prawdopodobnie wschód wyspy. Niezależnie od miejsca, Majorka oferuje jednak wyjątkowe widoki, piękną przyrodę, wysokiej klasy hotele i miłe usposobienie miejscowej ludności. Warto również wspomnieć o jedzeniu. Kuchnia majorkańska słynie z przepysznych miksów smakowych i idealnie wypieczonych mięs. Wakacje na wyspie to sposób na oderwanie się od rzeczywistości. Oprócz odpoczynku na plaży, jest co zwiedzać. Wyspę upodobał sobie chociażby wybitny polski kompozytor Fryderyk Chopin, który podczas choroby spędził tu kilka tygodni.

Valldemossa - miasto Chopina

Valldemossa to luxury villa in mallorca urokliwe miasteczko położone w górach. Od stolicy wyspy dzieli ją zaledwie 17 kilometrów, jednak ze względu na położenie na dużej wysokości, droga może zająć sporo czasu. Najbardziej znane miasteczko jest z udostępnionego do zwiedzania klasztoru Kartuzów. Dla nas, Polaków, jednym z ważniejszych aspektów jest kilkutygodniowy pobyt w Valldemossie Fryderyka Chopina. Kompozytor przyjechał tutaj wraz ze swoją "przyjaciółką" George Sand i jej synem. Wszystko ze względu na zły stan zdrowia Chopina. Wyjazd na Majorkę zalecili mu lekarze. W tym okresie Fryderyk zaczynał już mocno kaszleć (ostatecznie zmarł na gruźlicę) i z tego powodu po przyjeździe na wyspę gości nie chciano przyjąć do żadnego hotelu w stolicy. Poradzono im właśnie wyjazd do Valldemossy. Z jednej strony było to świetne miejsce do odpoczynku i pracy. Z drugiej miejscowa ludność nieprzychylnie patrzyła na nieformalny związek. Co więcej Chopin i George Sand trafili na okres, w którym na Majorce jest zimno, wietrznie i wilgotno. Tym samym jego zdrowie znacząco się nie polepszyło. Dziś Valldemossa to miejsce, które rocznie odwiedzają tysiące osób. Oprócz pięknego klasztoru, warto przejść się uliczkami miasteczka, obejrzeć urocze domki i udać się na punkt widokowy, aby zobaczyć panoramę z góry.

Jest to nieoficjalna, prywatna strona działek Otowo.  Wszystkie umieszczone tutaj informacje są ogólnodostępne na tablicach ogłoszeń. Umieszczenie danych osobowych na stronie jest zgodne z art. 1 ust. 1 oraz art. 6 ustawy o dostępie do informacji publicznej.  Serwis Otowo.pl  nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych komunikatów, informacji itp.