20-04-2019

Panel Klienta

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 94 gości oraz 0 użytkowników.

Najpopularniejsze dania kuchni włoskiej

Kuchnia włoska! Kto jej nie lubi? Kojarzy się z pysznym ciągnącym serem, świetnymi makaronami, owocami morza i przepyszną pizzą. Nie da się ukryć, każdy z nas ma ulubione danie z tej kuchni. Jakie są zatem najpopularniejsze dania kuchni włoskiej?

Risotto

Włoch nie tylko pizzą i makaronami żyje, ale także i ryżem. Risotto to nic innego jak potrawa z ryżu podsmażanego na tłuszczu, z cebulą i opcjonalnie czosnkiem. Potem do naszego dania dodaje się wino, a także bulion. Na koniec zwieńcza się całą potrawę serem oraz masłem. Oczywiście to podstawowa wersja risotto. U nas najpopularniejszym risotto jest to z grzybami, drobiem, owocami morza, za to we Włoszech triumfy świeci bazowa wersja risotto, czyli risotto po mediolańsku.

Makaron

Tutaj nie da się przedstawić tylko jednego dania. Dań z makaronem jest mnogość! Może to być zwykły makaron z zielonym pesto albo wersja z owocami morza. Do tego znajdziemy makaron z boczkiem, czy z klopsikami. Nie da się ukryć- w różnych rejonach Włoch je się makaron na zupełnie inne sposoby. I to często nie tylko na obiad! W Polsce bardzo często panuje błędne przekonanie, że makaron jest tuczący i niezdrowy. Makaron sam w sobie zawiera taka ilość węglowodanów, która pozwala nam na zachowanie energii w trakcie dnia. To dodatki mogą go czynić lekkim albo bardzo tuszącym. Co, jak co- nie ma przeszkód, by makaron jeść także na kolację i chudnąć. Sami się przekonajcie! To będzie bardzo smaczny eksperyment. Podsumowując, włoska restauracja bez makaronu nie może istnieć.

Pizza

To nie tylko danie, ale i kawałek historii. Choć często się mówi, że prototyp prawdziwej pizzy wynaleźli grecy, to Włosi zrobili to w swoim stylu i im należy się zwycięstwo w tym pojedynku. Mówi się, że pierwsza pizza włoska poznań powstała, gdy królowa Włoch Małgorzata Sabaudzka odwiedziła Neapol, który jest zresztą uznawany za stolicę pizzy. Tamtejszy piekarz na tę wizytę przygotował pizzę, której składnikami były: pomidory, ser, mozzarella i bazylia. Skąd taki dobór składników- miały one symbolizować narodowe barwy Włoch. Dlatego pamiętajcie- dobra pizzeria będzie znała tę historię, a złe pizzerie należy omijać szerokim łukiem.

Lasagne

To kolejne kultowe danie kuchni włoskiej. Lasagne to makaron w postaci dużych płatów, a także osobne danie, którego bazą jest ów makaron. Makaron do lasagne układany jest na sucho w naczyniu w kształcie prostokąta. Na przemian z makaronem nakładane są także warstwy farszu- mięso, sos pomidorowy, ser, i beszamel. Najbardziej popularne odmiany tego dania to lasagne bolognese i lasagne napoli.

Jak widać kuchnia włoska może poszczycić się daniami, które większość z nas zna i lubi. Makarony, pizze, czy lasagne, to dania, które jedliśmy w swoim życiu, nie raz nie dwa. Są pyszne i dość łatwe do przygotowania. I ten pyszny ser! Wydaje się, że w kuchni włoskiej wszystko jest idealnie skomponowane i opracowane. Nic tylko udać się do dobrej włoskiej restauracji i nacieszyć swoje wszystkie kubki smakowe. Warto też eksperymentować z kuchnią włoską w zaciszu domowym.

Jest to nieoficjalna, prywatna strona działek Otowo.  Wszystkie umieszczone tutaj informacje są ogólnodostępne na tablicach ogłoszeń. Umieszczenie danych osobowych na stronie jest zgodne z art. 1 ust. 1 oraz art. 6 ustawy o dostępie do informacji publicznej.  Serwis Otowo.pl  nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych komunikatów, informacji itp.