20-04-2019

Panel Klienta

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.

Szybka budowa domu jednorodzinnego tylko z keramzytu

Wiele osób martwi się, że budowa domu jednorodzinnego trwa bardzo długo. Pokolenie naszych rodziców wznosiło bowiem wymarzone domy przez wiele lat, niejednokrotnie nie zdążając nawet ukończyć budowy przed pojawieniem się konieczności wykonania remontu w użytkowanych wcześniej pomieszczeniach. Obecnie rozwiązanie tego typu nikogo nie zadowala - chcemy bowiem wybudować dom szybko, solidnie i móc wprowadzić się do niego, gdy będzie w pełni wykończony i urządzony zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Inne opcje nie są dla nikogo interesujące.

Warto jednak podkreślić, że większość tradycyjnie stosowanych rozwiązań budowlanych tego nie umożliwia. Od reguły tej istnieje jednak wyjątek, którym są bloczki keramzytowe. Te niedrogie i solidne elementy konstrukcyjne mogą posłużyć do wzniesienia całego budynku - począwszy od fundamentów (także na terenach wilgotnych oraz na północnym-wschodzie Polski) aż po ściany na najwyższym piętrze zabudowania.

Pustaki szalunkowe rozwiązaniem na lata

Ważną zaletą pustaków i bloczków keramzytowych jest ich wysoka trwałość. Elementy te nie tylko są odporne nawet na silne naprężenia pojawiające się po zakończeniu prac budowlanych, w chwili, gdy budynek zaczyna "pracować", ale i na szkodliwe warunki atmosferyczne. Pustaki szalunkowe link do www lub wykonane z tego materiału bloczki nie niszczeją pod wpływem niskich temperatur, deszczu, śniegu, wiatrów czy upalnej pogody. Są one więc idealnym wyborem w naszej szerokości geograficznej, gdzie zmienność aury jest zjawiskiem normalnym.

Co więcej, keramzyt może być też stosowany do budowy fundamentów - bloczki keramzytowe ze specjalnymi atestami są bowiem odporne na zawilgocenia. Tym samym zmniejszają się koszty ogrzewania budynku oraz prawdopodobieństwo, że po krótkim czasie nasz dom będzie wymagał kapitalnego remontu z powodu grzyba pojawiającego się nie tylko w piwnicach, ale i na wyższych piętrach budynku.

Nie czekaj z przeprowadzką

Mimo iż część osób narzeka, że podczas budowy domu z bloczków keramzytowych konieczne jest zamówienie wszystkich materiałów budowlanych naraz i poniesienie tym samym większych jednorazowych wydatków, rozwiązanie to ma ogromne plusy. Przede wszystkim pozwala ono znacznie skrócić czas budowy. Architekci, budowlańcy i inni znawcy tematu wiedzą bowiem doskonale, że bloczki keramzytowe umożliwiają wzniesienie budynku od podstaw w ciągu kilku miesięcy. Szacuje się, że czas potrzebny w tym przypadku do wybudowania domu jednorodzinnego o powierzchni od 100 do 120 metrów kwadratowych waha się w okolicach... jednego kwartału. Jest to świetny wynik, zwłaszcza zważywszy na fakt, iż w Polsce rzadko buduje się domy niepodpiwniczone czy też drewniane.

Należy również wskazać, że pustaki wentylacyjne www i bloczki keramzytowe to materiały budowlane niewymagające dużej ilości prac wykończeniowych. Wznoszone z nich ściany są równe, gładkie i pozbawione jakichkolwiek pęknięć czy szczelin. Pozwala to więc niemalże od razu po ich wybudowaniu skupić się na montażu instalacji elektrycznej, a następnie przystąpić do malowania ścian, tapetowania czy też układania paneli bądź boazerii. Brak konieczności kładzenia tynków sprawia zatem, że prace wykończeniowe mogą zająć nam nawet o kilka tygodni mniej, pozwalając na znacznie szybszą przeprowadzkę do nowego miejsca zamieszkania.

Szybko znaczy komfortowo

W przypadku domów budowanych z bloczków i pustaków keramzytowych można również mówić o ich przyjaznym mikroklimacie. Keramzyt jest materiałem, który ma podobne właściwości jak naturalna cegła, co oznacza, że nie ma on negatywnego wpływu na zdrowie alergików czy też osób mających innego typu problemy zdrowotne. Ponadto pustaki keramzytowe zapewniają ciepło, nie pozwalając na jego uciekanie przez ściany - koszty ogrzewania domu nie są więc wysokie. Warto też wspomnieć o możliwości znacznego wyciszenia budynku. Keramzyt ma zwartą i spójną konstrukcję, dzięki której hałasy z zewnątrz nie przedostają się do wnętrza budynku, zapewniając komfort i spokój, o których tak bardzo marzymy, gdy budujemy własny dom jednorodzinny.

 

Jest to nieoficjalna, prywatna strona działek Otowo.  Wszystkie umieszczone tutaj informacje są ogólnodostępne na tablicach ogłoszeń. Umieszczenie danych osobowych na stronie jest zgodne z art. 1 ust. 1 oraz art. 6 ustawy o dostępie do informacji publicznej.  Serwis Otowo.pl  nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych komunikatów, informacji itp.