20-04-2019

Panel Klienta

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.

W jaki sposób zabezpieczyć budynek?

Podczas ocieplania i wzmacniania konstrukcji budynku powinniśmy skorzystać wyłącznie ze sprawdzonych i pewnych materiałów, które będą w stanie spełnić wszelkie stawiane przed nimi zadania. W tym przypadku nie możemy pozwolić sobie na błąd - ewentualne niedopatrzenie może nas bowiem drogo kosztować.

Wszystko to sprawia, że nasz wybór jest mocno zawężony. Z pewnością jednak wszelkie powyższe kryteria spełniają zarówno kasety ścienne, jak i różnego rodzaju kasetony elewacyjne.

Czym charakteryzują się kasetony elewacyjne?

Oba materiały są montowane zazwyczaj na zewnętrznych ścianach budynku, zapewniając tym samych większą ich wytrzymałość.

Kasetony elewacyjne najczęściej tworzone są z blachy powlekanej, jednak zdarzają się również odmiany wyprodukowane przy użyciu blach aluminiowych. Charakteryzują się regularnym wzorem, który, rzecz jasna, ma także wpływ na stronę estetyczną poszczególnych budynków.

Proces ich montażu poprzedzony jest wykonaniem specjalnej podkonstrukcji, na której kasetony zostaną umieszczone. Niezmiernie ważnej jest to, aby była ona solidna i wytrzymała, w innym bowiem wypadku kasetony po prostu nie będą się jej trzymać. Kolejnym krokiem jest już montaż samych blach. Mogą one przybrać kształty kwadratu bądź prostokąta, toteż nie powinniśmy mieć żadnych problemów z wykonaniem odpowiedniej elewacji.

Szerokie możliwości kaset ściennych

Kasety ścienne najczęściej używane są podczas przygotowywania konstrukcji różnego rodzaju hal produkcyjnych. Wyróżniają się przede wszystkim tym, iż poza oczywistymi cechami wytrzymałościowymi, stanowią również bardzo skuteczny system izolacji termicznej. Straty cieplne są niewielkie, dlatego też wszelkie budynki przemysłowo-produkcyjne są chronione w sposób należyty.

Jakość kaset ściennych uzyskiwana jest również dzięki ich sztywności, a także odporności na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne. Wszystko to zapewniane jest przy niewielkiej wadze materiału. Wykonane są zazwyczaj ze stali bądź z aluminium.

Różnią się one od kasetonów elewacyjnych głównie sposobem montażu. W przypadku kaset musimy wykorzystać specjalne słupy podporowe, do których są one przytwierdzane za pomocą taśmy uszczelniającej i odpowiedniej jakości łącznika.

Wspomnieć należy również o tym, iż ścienne kasety mogą być wykorzystywane także wewnątrz budynków. Wszystko dzięki specjalnej perforacji, która gwarantuje nie tylko szczelność, ale również skuteczną dźwiękochłonności. Ponadto są one odporne na wilgoć, dlatego często wykorzystuje się je w konstrukcjach basenów.

Solidny materiał konstrukcyjny

Tego typu materiały bardzo dobrze sprawdzają się w sytuacji, gdy chcemy odpowiednio wzmocnić budynek i zabezpieczyć go przed wpływem warunków atmosferycznych. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie - mogą być bowiem używane w budynkach mieszkalnych, w halach przemysłowo-produkcyjnych, a także w budowlach użytku społecznego.

Są produkowane w różnych rozmiarach - od kilkudziesięciu centymetrów do nawet kilku metrów. Wszystko to sprawia, że można je bardzo łatwo dostosowywać do naszych zmieniających się potrzeb.

Jest to nieoficjalna, prywatna strona działek Otowo.  Wszystkie umieszczone tutaj informacje są ogólnodostępne na tablicach ogłoszeń. Umieszczenie danych osobowych na stronie jest zgodne z art. 1 ust. 1 oraz art. 6 ustawy o dostępie do informacji publicznej.  Serwis Otowo.pl  nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych komunikatów, informacji itp.