20-04-2019

Panel Klienta

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 105 gości oraz 0 użytkowników.

Nowoczesna protetyka stomatologiczna

Piękny uśmiech to autentyczna wizytówka każdego z nas. Lśniące, białe i równe zęby przestały być elementem, do którego nie przywiązuje się większej uwagi – wprost przeciwnie, zwłaszcza, że nawet pewne zaniedbania mogą zostać całkowicie usunięte, w prosty i nowoczesny sposób. Współczesna protetyka stomatologiczna jest dziedziną pozwalającą na wspaniałe zęby niezależnie od wieku, czy wcześniejszych ubytków. Jej zadaniem jest przywrócenie pełnego uzębienia, a co za tym idzie prawidłowej sprawności funkcji żucia przy zastosowaniu nowoczesnych technologii zupełnie odmiennych od tych, które praktykowano kilkadziesiąt lat wcześniej.

Dawniej i dzisiaj

Wspomnienia nie tak odległej w czasie protetyki pokazują dwie rzeczy, po pierwsze, że pomiędzy dzisiejszymi metodami,a tymi sprzed lat jest wielka przepaść technologiczna, po wtóre, nie trudno nie zauważyć, że jeszcze parę lat temu tego rodzaju zabiegi nie były tymi, które kojarzyły się pozytywnie. Uciążliwość tworzenia nowych zębów była związana z dość długim czasem oczekiwania na zakończenie całego procesu, a tym samym wywoływała spory dyskomfort na wielu płaszczyznach. Bardzo często zdarzało się, że odtworzone zęby niestety nie pasowały, co więcej powodowały ból i nie były stabilne.

Na szczęście tamte czasy są już tylko wspomnieniem. Nowoczesna protetyka poznań stomatologiczna może przypominać prawdziwe laboratorium kosmiczne, w którym nie ma miejsca na nieprecyzyjne wykonanie protezy, czy niebotycznie długi czas oczekiwania. Po pierwsze, dzięki użyciu nowoczesnych automatycznie mieszanych mas uzyskuje się szalenie precyzyjny wycisk, który po odlaniu jest skanowany z niebywałą precyzją oscylującą w granicach 7 mikronów. Warto dodać, że podana wartość to cztery razy mniej niż grubość ludzkiego włosa. Zeskanowany obraz trafia do technika, który posługując się specjalistycznymi programami komputerowymi opracowuje projekt uzupełnienia. Kolejno, projekt jest wycinany przez specjalne urządzenie – obrabiarkę 3d – a w dalszej kolejności przygotowywane są finalne uzupełnienia protetyczne.

Proteza w godzinę?

Coraz szerzej omawianym i przybierającym na popularności tematem jest proteza w godzinę. Pacjenci często zastanawiają się, czy to tylko reklama, czy rzeczywistość, dzięki której ich problem zostanie rozwiązany w kilkadziesiąt minut. Przyspieszenie procesu tworzenia uzupełnień protetycznych zawdzięcza się odejściu od stosowania odlewów, na rzecz skanera wewnątrzustnego. To urządzenie jest kolejnym krokiem milowym w przód, które z całą pewnością, w niedługim czasie zastąpi wcześniejszą i nie do końca doskonałą metodę. Wspomniany skaner natychmiast przesyła obraz do laboratorium, w którym technik może automatycznie przystąpić do tworzenia finalnego produktu. Zaletą tego rozwiązania jest także fakt, że raz zapisany format korony czy całego uzębienia pozostaje w pamięci i w przypadku, gdyby jakiś jego element uległ uszkodzeniu, może on zostać odtworzony natychmiast, bez konieczności wykonywania ponownego skanowania czy odcisku.

Protetyka stomatologiczna w dzisiejszych czasach to wiele możliwości, które ostatecznie mają sprawić,że pacjenci odzyskają zarówno prawidłowe funkcje zdrowotne, jak i ponownie zaczną się uśmiechać. Zarówno wykorzystanie własnych zębów jak i implantów jest konsultowane, a wybrana metoda jest indywidualnie dopasowana do pacjenta.

 

 

 

 

Jest to nieoficjalna, prywatna strona działek Otowo.  Wszystkie umieszczone tutaj informacje są ogólnodostępne na tablicach ogłoszeń. Umieszczenie danych osobowych na stronie jest zgodne z art. 1 ust. 1 oraz art. 6 ustawy o dostępie do informacji publicznej.  Serwis Otowo.pl  nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych komunikatów, informacji itp.