22-04-2019

Panel Klienta

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.

Usuwanie odpadów

W ogólnopolskim programie informacyjnym wyemitowano niedawno materiał dotyczący dzikiego wysypiska śmieci przy ogrodzie działkowym. Ta przykra sytuacja powoduje, że ponownie należy przypomnieć o podstawowych zasadach kompostowania i usuwania odpadów, unormowanych w regulaminie ROD.

Przede wszystkim każdy działkowiec ma obowiązek kompostować odpady pochodzenia organicznego, a w szczególności pochodzących z działki części roślin.  Tego typu odpadów nie można spalać, ani też wrzucać do ogrodowych kontenerów na śmieci. Jednocześnie regulamin ROD wprowadza zakaz zanieczyszczania działek, alejek, dróg, rowów melioracyjnych, oraz otoczenia ogrodu wszelkimi odpadami, a także zakaz gromadzenia, przechowywania i spalania na terenie ogrodu i działce wszelkich odpadów.

Łamanie tych zasad zagrożone jest karami porządkowymi oraz - w skrajnych przypadkach - pozbawieniem członkowstwa i prawa użytkowania działki.

 

Jest to nieoficjalna, prywatna strona działek Otowo.  Wszystkie umieszczone tutaj informacje są ogólnodostępne na tablicach ogłoszeń. Umieszczenie danych osobowych na stronie jest zgodne z art. 1 ust. 1 oraz art. 6 ustawy o dostępie do informacji publicznej.  Serwis Otowo.pl  nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych komunikatów, informacji itp.