23-08-2019

Panel Klienta

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 122 gości oraz 0 użytkowników.

 

Kwiecień to w ogrodzie prawdziwa rewolucja. Z nadejściem wiosny czeka nas dużo pracy - głównie siejemy, sadzimy i chronimy przed szkodnikami

 

 

Marzec jest miesiącem rozpoczynającym sezon ogródkowy. Po zimowej wegetacji należy przede wszystkim pozdjejmować zimowe osłony które założyliśmy w listopadzie.

 

Listopad to miesiąc w którym nierzadko temperatury spadają poniżej 0. W związku z tym należy ochronić rośliny przed zmarznięciem.

  • okopujemy róże
  • osłaniamy słomą lub liśćmi winogrona
  • możemy ewentualnie po raz ostatni wykonać pielęgnacyjne cięcia na pnączach.

W ostatnim czasie pojawiły się niekorzystne informacje medialne o nagminnym spalaniu odpadów ( głównie roślinnych ) przez działkowców. W efekcie okoliczni mieszkańcy mają ustawicznie do czynienia z kłębami dymu, które zatruwają ich środowisko, a często nawet zagrażają ruchowi drogowemu.

Październik jest miesiącem ostatnich zbiorów. W przygotowaniach do okresu zimowego nie należy zapomnieć o poniższych punktach :

  • po raz ostatni należy spulchnić i odchwaścić glebę
  • zebrać ostatnie plony
  • nie za pomnij o nawozach fosforowych i potasowych szczególnie pod drzewami
  • grządki nawozimy specyfikami mineralnymi
  • zabezpieczamy drzewa owocowe zakładając opaski i bieląc pnie

W ogólnopolskim programie informacyjnym wyemitowano niedawno materiał dotyczący dzikiego wysypiska śmieci przy ogrodzie działkowym. Ta przykra sytuacja powoduje, że ponownie należy przypomnieć o podstawowych zasadach kompostowania i usuwania odpadów, unormowanych w regulaminie ROD.

 

Jest to nieoficjalna, prywatna strona działek Otowo.  Wszystkie umieszczone tutaj informacje są ogólnodostępne na tablicach ogłoszeń. Umieszczenie danych osobowych na stronie jest zgodne z art. 1 ust. 1 oraz art. 6 ustawy o dostępie do informacji publicznej.  Serwis Otowo.pl  nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych komunikatów, informacji itp.